top of page

Assistance Yol Yardım Hizmeti

Assistance Hizmeti

Yol yardım hizmetlerinin genel olarak aşağıdaki teminatları içerir.

 • Aracın yolda kalması ya da arızalanması durumunda aracın alınarak en yakın anlaşmalı servise götürülmesi. Bu taşıma işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilir fakat serviste yapılan işlemlerin ücretini bazı şirketler karşılarken bazıları karşılamaz.
   

 • Aracın anahtarının çalınması, unutulması vs. durumunda kilit hizmeti verilir. Bu hizmet ile anahtarcı gönderilir ve bu kişinin masraflarını sigorta şirketi karşılar.
   

 • Lastik sorunlarıyla karşılaşan sigortalı için lastiğin değişimiyle ilgili hizmet verilir. Bu hizmette işçilik masrafını şirket, malzeme masrafını da sigortalı karşılar.
   

 • Yakıtı biten aracın çekilmesi için hizmet sağlanır. Araç bölgenin en yakınında olan bezinciye çekilir.
   

 • Satın alınan kasko sigortasında teminatı varsa eğer sigortalıya aracının arızalanması durumunda ikame araç temin edilebilir.
   

Aracın çalınması durumunda ise hemen polise haber verilmelidir. Hırsızlık kaskonun ana teminatları altında yer alır. Bu nedenle sigorta şirketine de hemen haber verilmelidir. Arabanız çalındığında yapmanız gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgiyi “Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler” yazımızdan edinebilirsiniz.

Hayatınızı riske atmayın yola çıkmadan önce sigortanızı yaptırın. Sigortam.net üzerinden en uygun fiyatlarla kasko yaptırmak araba sigortası sorgulaması ile çok kolay. Dilerseniz 0539 216 02 35  numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta satın alın.

bottom of page